fbpx
Bakımlarınızı Aksatmayın

Bakımlarınızı Aksatmayın

Güzelliğinizi keşfettikten sonra onu korumak çok önemli. Bu yüzden özellikle cildinizin zamana yenik düşmemesi için bakımlarınızı aksatmadan uygulamanız gerekli. Her ne kadar medikal estetik alanındaki gelişmeler ve son teknolojiler zamanı geriye doğru götürebiliyor olsa bile bu teknolojilerin sunduklarını korumak için bakım şart.

Yüzlerce marka ve binlerce ürün var. Bunlar içinden en doğrularını seçmek içinse bir uzmana sormak en mantıklı tercih olacaktır. Yaş alma durdurulamaz bir kavram. Ve herkes aynı şekilde aslında yaş alıyor. Tabi yaşanılan sağlık problemleri doğal yaş almayı daha olumsuz etkiliyor. Bu sebeple kati yaş alma değişimlerini yani yağda azalma kollajen elastin gibi birçok önemli cilt malzemesinde azalmaların kaçınılmaz olduğunu yer çekimi ile de daha kolay sarkacağını bilerek onlara müdahale ettirmek ve kişinin diğer problemleri için de ekstra planlamalar yapmak mutlu yaş almak için mühim.

Günlük gündüz ve gece için ritüellerimiz olmalı yine kendimize özel. Mesela gündüz için meditasyonla ilgileniyorsanız kendinize 15 dk. ayırıp meditasyon yapmak gibi ya da esneme hareketleri yapmak müzik açmak gibi sabahları. Güne bir bardak su ile başlayıp kollajen gibi aç karnına supplementleriniz varsa onları tüketmek gibi sonrasında yüz yıkamak kremlenmek, dişlerinizi fırçalamak gün aşırı saçlarınızı yıkamak gibi hafif bir kahvaltı yapıp işe daha zinde gidebilmek için gün içinde güneş kremizi sürmek el yıkamayı dezenfektan kullanımını unutmamak gibi makyajınızı 5 saatten fazla tutmamak gerekirse temizlenip kremlenmek yeniden gerektiğinde su içmek çay kahve tüketimini maksimum 3 er olacak şekilde sınırlandırmak yemeklerinizi bol çiğnemek gülümsemek negatif insanlardan kaçınmak gibi birçok alışkanlığınızı oturtmalısınız. Günlük ritüellerimizden akşam yapılacaklarımızda olmalı. Yine cildimizi dişlerimizi temizlemek kremlemek takviyelerimizi almak yatmadan önce yine su içmek uyku konforumuz için uygun yatak yastık kullanımına önem vermek karanlık odada uyumak ve gereğince derin uyku için biolojik saatimizi bilerek uyumak genelde 6-8 arasında değişir. Yatmadan önce keza zihinsel rahatlamak için kitap okumak müzik dinlemek gibi kendimize zaman ayırmak sosyalleşmek sevdiklerinizle vakit geçirebilmek yürüyüş yapmak arada akşam yemeklerinizi pişirmek etkinliklerimize gitmek gibi hem kendi başımıza hem kalabalık keyif alabilmeye öncelik verilmeli.

Bir cevap yazın

0
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize ulaşmak için e-posta gönderin

× Nasıl yardımcı olabiliriz?