Hayatın Güzelliğini Keşfedin

Güzellik ruhtan başlar sözü her daim doğruluğunu koruyan zamanlar değişmeyen kurallardandır. Bakımınıza ne kadar dikkat ederseniz edin ruhunuzu arındırmadıktan sonra yüzeysel bir güzellikten öteye gidemezsiniz.

Ruhu arındırmanın püf noktalarından birisiyse mutlaka pozitif enerjidir. Zihinlerimiz, bedenlerimiz ve ruhlarımız, başkaları tarafından hissedilen enerjiden oluşur. Hayata bakışınız, insanlara bakışınız ve dünyaya bakışınız ne kadar pozitifse iç güzelliğe erişiminiz o kadar kolaydır. Mesela pozitif enerji yaymaya aldığınız her nefese şükrederek başlayabilirsiniz. Hayatın renklerine bakıp böylesine güzel bir hayatı yaşamaktan zevk alarak başlayabilirsiniz. Ben de öyle yapıyorum. Her gün uyandığımda hayata bana bu güzellikleri sunduğu için teşekkür ediyorum. Aslında görmesini bilene o kadar güzel ki hayat. Mesela çiçekler… Rengarenk mis kokulu çiçeklerden yola çıkın ve hayatın renklerini keşfedin.

İnsanların özüne ulaşın! Birçok insan aslında özünde iyidir ancak hayata yanlış yönden bakarak negatif enerjilerle dolar ve bir anda ne olduğunu anlayamadan bu negatif enerjileri yaymaya başlar. Bu enerjileri nötr hale getirmek içinse başkalarından pozitif enerjilere ihtiyaç duyarlar. Siz de çevrenizdeki insanlara bu enerjiyi verin. Hem güzelleştirin hem de güzelleşin.

Hayat yolculuğunuzda kim olduğunuzu ya da olacağınızı, günahlarınızla sevaplarınızla iyi tartıp kişisel gelişiminizi hiçbir yaşınızda ihmal etmemeniz, realist ve pozitivist davranmanız sevgiyle eylemlerinizi gerçekleştireceğiniz tercihler yapmanız, mücadele etmeniz öz değer öz sevgi öz şefkat le doğayı insanı hayvanı severek her nefes alışınızı anlamlı kılmanız gerekli. İyilik hali için hem bedensel hem zihinsel hem ruhsal sağlık gerekir. Stres yönetimi dolayısıyla bu üç parametre için çok önemli. Bu konu hep göz ardı edilerek stres hormonları kortizon başta olmak üzere toplumda sürekli yüksekliği gözleniyor. Uykudan beslenmeye spor aktivitelerinizden diğer hobilerinize sosyal hayatınız iletişim-davranış algınız gibi birçok faktör bireysel düzenlenmeli. Herkesin kendine ait çözümleri bulunmalı.